Načítavam...
zriaďovateľ
0908-969 859
0948-132 113

Na odkaze nižšie nájdete Videovizitku SSOŠP:

SÚKROMNÁ STREDNÁ ODBORNÁ ŠKOLA PODNIKANIA

Sídlo školy: v budove IX.ZŠ, ul. Námestie mládeže 587/17, Zvolen /vchod je z Nográdyho ulice/

Škola zahájila svoju činnosť v školskom roku  2009 / 2010

Sídlo školy je v priestoroch IX. ZŠ vo Zvolene (sídlisko Zvolen-Západ)
Na škole študuje 100- 120 študentov

Študijný odbor - škola podnikania /6341 M/ od šk.roku 2024/2025 6327 M "Ekonomické a administratívne služby v podnikaní"

Číslo účtu: 203 081 68/6500

IBAN:SK49 6500 0000 0000 2030 8168

Škola  je zaradená do siete škôl Ministerstva školstva SR a je oprávnená poskytovať úplné stredoškolské vzdelanie v odbore "škola podnikania" /ISCED 3A/ v súlade s platnou legislatívou SR

Číslo rozhodnutia MŠ SR: CD-2008-12564/26665-1:917

Zriaďovateľ školy: Kongruencia spol. s r.o., Rákoš 10192/40 ,Zvolen

Súkromná stredná odborná škola podnikania

Námestie mládeže 587/17, Zvolen

O škole

Sídlo školy  je na Námestí mládeže 578/17  vo Zvolene. Škola vzdeláva  študentov  4 ročnom študijnom odbore „ekonomické a administratívne služby v podnikaní“

Absolventi školy získajú úplne stredoškolské odborné vzdelanie ukončené maturitou.

O štúdiu

Nosné predmety na našej škole sú : ekonomika, účtovníctvo,  informačné technológie, marketing, manažment, podnikanie, právo, cvičná firma a  pod. Počas štúdia pripravujeme študentov na obhajobu certifikátu v písaní na počítači, a  tiež majú možnosť získať certifikát z účtovníctva.

Dôraz kladieme na výuku cudzích jazykov anglický jazyk, nemecký jazyk

Umožňujeme študentom bezplatné doučovanie v predmetoch, v ktorých budú potrebovať zlepšiť  si svoje vedomosti (jazyk anglický, účtovníctvo....).

Umožňujeme aj individuálnu formu štúdia v odôvodnených prípadoch (šport, reprezentácia SR).

Študentom škola umožňuje počas štúdia na škole  urobiť  vodičský preukaz.

Počas štúdia pripravujeme našich študentov na pokračovanie v štúdiu na vysokých školách na smery ekonomické (ekonómia, medzinárodné podnikanie) a humanitné (právo, psychológia, sociálna práca)

Zabezpečujeme  bezplatne pre našich študentov 3 týždňovú stáž v zahraničí (Veľká Británia, Taliansko, Španielsko)  za účelom získania zahraničných pracovných a odborných skúseností a zdokonalenia sa v cudzom jazyku.  Škola zabezpečuje celú stáž /dopravu, ubytovanie, stravovanie, kultúrny program aj vreckové/ pre  študentov bezplatne.

Každoročne sa prostredníctvom predmetu Cvičná firma zúčastňujeme medzinárodných aj slovenských  „Veľtrhov cvičných firiem“ pomocou týchto aktivít sa naši študenti učia ako správne podnikať, s cieľom dosiahnuť čo najlepšie výsledky v podnikaní a zároveň sa učia predchádzať chybám.

Škola získala projekt z Európskych fondov. V súčasnej dobe patrí so svojim moderným materiálno-technickým vybavením medzi vysoko kvalitné školy. Pedagógovia školy používajú vo vzdelávaní moderné spôsoby a metódy výučby čím vyučovanie pre študentov je atraktívnejšie a perspektívnejšie.

Duálne vzdelávanie

Škola realizuje duálne vzdelávanie pre našich študentov. Študenti, ktorí sa do neho zapoja budú počas celého štúdia určitú časť vzdelávania realizovať priamo na pracovisku u budúceho zamestnávateľa.

Mimoškolské aktivity

Okrem vyučovania zabezpečuje prednášky, exkurzie, besedy, športové súťaže a  lyžiarske zájazdy. Úzko spolupracujeme so  Súkromným centrom voľného času vo Zvolene, v ktorom organizujeme pre študentov voľno časové aktivity a poskytujeme pre našich študentov zľavy. Študenti majú možnosť bezplatne využívať aj veľmi dobre vybavenú profesionálnu posilňovňu, ktorá sa nachádza v budove školy.                                                                                       Prijímacie pohovory

Študenti budú  prijímaní na našu školu v súlade s platnou legislatívou. Podmienky prijatia nájdete na našej webovej stránke.

Financovanie

Poplatok je 50 € zápisné , platí sa len raz a to pri zápise žiaka do 1. ročníka.

Poplatok za kvalitu vzdelávania za žiaka na rok 2024/2025 je 40,- € mesačne / v individuálnych prípadoch je možné zníženie výšky poplatku na základe rozhodnutia zriaďovateľky
                                                                                                         školy, prípadne odpustenie poplatkov v prípade poberania sociálneho štipendia
                                       Výška poplatku pre pre študentov s individuálnym učebným plánom pre školský rok 2024/2025 bude 100 € mesačne /okrem letných prázdnin/ t. j. 1000 € ročne.

Partneri

Europsky socialny fondMinisterstvo školstvaErasmus plusSlovenská akademická asociácia pre medzinárodnú spoluprácuSCVČNadácia F.A. HayekaaSc agendaModernizácia vzdelávacieho procesu na stredných školáchPaneurópska Vysoká škola n.o.E-twinningISIC kartyEuromind
Continental ZvolenPortasMesto ZvolenKúpele SliačBBXNET