Načítavam...
Námestie mládeže 587/17, 960 01 Zvolen
zriaďovateľ
0908-969 859
vedenie školy
045-533 24 18
0948-132 113

Očkovanie žiakov aj učiteľov !!!

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) vyzýva rodičov, žiakov a učiteľov, aby v auguste využili očkovanie, ktoré je momentálne dostupné aj bez registrácie. Vyššia zaočkovanosť pomôže školám vyhnúť sa ohniskám nákazy a prerušeniu prezenčnej výučby, tvrdí.

Mesiac pred otvorením škôl je najvyššia zaočkovanosť na západnom Slovensku. Nie je tam však dosiahnutá kolektívna imunita. "Vyššia miera zaočkovania zabezpečí lepší chod škôl. Zatiaľ je zaočkovanosť vyššia hlavne na západnom Slovensku, vďaka čomu na školách vznikne menej ohnísk a triedy sa tak vyhnú prerušeniu prezenčnej výučby," povedal Gröhling.

Minister podotkol, že očkovaní ľudia majú nižšie riziko ťažkého priebehu choroby a hospitalizácie. Majú aj nižšie riziko prenosu ochorenia na iných a nižšiu vírusovú nálož. "Čím viac občanov sa zaočkuje, tým lepšie pre celú spoločnosť, ale aj pre školy. Spomalí sa šírenie delta variantu, čo znamená plynulejšie a bezpečnejšie fungovanie škôl," zdôraznil Gröhling. Dodal, že v miere očkovania predbiehajú Slovensko ostatné krajiny Európy.

K výzve Ministra školstva sa pridáva aj zriaďovateľka školy a riaditeľ školy !

Partneri

Europsky socialny fondMinisterstvo školstvaErasmus plusSlovenská akademická asociácia pre medzinárodnú spoluprácuSCVČNadácia F.A. HayekaaSc agendaModernizácia vzdelávacieho procesu na stredných školáchPaneurópska Vysoká škola n.o.E-twinningEuroproyectos GranadaISIC karty
Continental ZvolenPortasSŠUPCargoCreefoxMesto Zvolen