Načítavam...
Námestie mládeže 587/17, 960 01 Zvolen
zriaďovateľ
0908-969 859
vedenie školy
045-533 24 18
0948-132 113

Ekonomická a finančná olympiáda

Naši žiaci  3. a 4. ročníka sa zapoja do ekonomickej a finančnej olympiády, ktoré prebehnú online formou pod vedením Ing. Necpálovej a Ing Henešovej. Nižšie nájdete viac. Držíme palce!!!
Ekonomická olympiáda:

Ekonomická olympiáda je celoslovenská súťaž v znalostiach z ekonómie a financií, ktorá je určená študentom stredných škôl. Svojím poňatím prispieva k ďalšiemu rozvoju kľúčových schopností a znalostí študentov v tomto odbore. Otázky do súťaže a koncepciu Ekonomickej olympiády spoluvytvárajú ekonómovia a odborníci z inštitútu INESS, Národnej banky Slovenska, Slovenskej ekonomickej spoločnosti, Ekonomickej fakulty UMB, Ekonomickej univerzity, Inštitútu ekonomického vzdelávania (INEV) a Českej národnej banky.

Cieľom Ekonomickej olympiády je vyhľadávať medzi slovenskými stredoškolákmi nadaných budúcich ekonómov a následne ich podporovať v rozvoji, vytvoriť im dobrý odrazový mostík pre ďalšie štúdium, prax a kariéru. Celonárodná ekonomická súťaž ich prepojí s ekonómami a expertmi, ktorí môžu študentov následne inšpirovať a podporovať na študijnej a kariérnej ceste. Súťažiaci majú možnosť byť prijatí na vysokoškolské štúdium vybraných partnerských univerzít bez prijímacích skúšok, navyše môžu vyhrávať stáže a hodnotné ceny, ktoré Ekonomickej olympiáde poskytujú partneri projektu.Finančná olympiáda

Finančná olympiáda ponúka stredoškolákom možnosť otestovať a porovnať si úroveň svojej finančnej gramotnosti a
zároveň získať atraktívne výhry pre seba i pre svoju školu. Študent, ktorý vyplní registračný formulár po ukončení I. kola online testu na webovej stránke
www.financnaolympiada.sk, bude automaticky i so školou, ktorú navštevuje, zaradený do súťaže.
Časový harmonogram súťaže

I. otvorené kolo súťaže
– 02. 11. 2020 o 12.00 hod. – 02. 02. 2021 o 23.59 hod.
II. uzavreté kolo súťaže
– 23. 02. 2021 o 00.00 hod. – 06. 04. 2021 o 23.59 hod.
III. finálové kolo súťaže
– koniec mesiaca apríl 2021, presný termín finalistom oznámime prostredníctvom e-mailovej správy.

Partneri

Europsky socialny fondMinisterstvo školstvaErasmus plusSlovenská akademická asociácia pre medzinárodnú spoluprácuSCVČNadácia F.A. HayekaaSc agendaModernizácia vzdelávacieho procesu na stredných školáchPaneurópska Vysoká škola n.o.E-twinningEuroproyectos GranadaISIC karty
Continental ZvolenPortasSŠUPCargoCreefoxMesto Zvolen